rani joke marjolijn

Joke geeft de fakkel door aan Rani en Marjolijn

De voorbije vijf jaar coördineerde Joke Soetaert met veel plezier en enthousiasme de Jongerenwerking van MS-Liga Vlaanderen, en dat deed ze fantastisch. Met het hele team bracht ze jongeren met MS samen op allerlei manieren: van een escaperoom tot gezellige workshops, van het jongerencongres tot een weekendje weg en nog zoveel meer. Zo bouwde Joke een warme community uit voor jongeren met MS en hun naasten. Nu geeft ze de fakkel graag door aan Marjolijn Oranje (31) en Rani D’Haese (28).

Marjolijn

Wie is Marjolijn?

Marjolijn woont en werkt sinds drie jaar in België en leeft sinds eind 2020 met MS. Kort na haar verhuis vanuit Nederland maakte ze kennis met de Jongerenwerking van MS-Liga Vlaanderen, waar ze sindsdien actief aan deelneemt. Nu neemt ze, samen met Rani, de rol van coördinator op.

Voor Marjolijn betekende de Jongerenwerking een warme ontdekking. Het contact met andere jongeren die begrijpen wat je doormaakt en tegelijk ook volop in het leven staan met studies, een eerste job ... vindt Marjolijn erg waardevol. “Bij de Jongerenwerking begrijpt iedereen wat je meemaakt, zonder al te veel woorden te gebruiken. Er is (h)erkenning en ik kan me optrekken aan het feit dat ik niet de enige ben die dit meemaakt. Je vindt via deze werking veel kracht en motivatie bij elkaar.”

 

Met haar eigen ervaring als persoon met MS wil ze de Jongerenwerking verder mee vormgeven. Samen met Rani wil ze inzetten op verbinding en bereik: “We willen ontdekken hoe we zo veel mogelijk jongeren kunnen bereiken en hoe zij het liefst met elkaar in contact komen.”

Voor Marjolijn staat één ding centraal: blijven luisteren naar jongeren en samen bouwen aan een Jongerenwerking die blijft groeien. “Het is belangrijk dat we in dialoog gaan en inspelen op waar jongeren echt behoefte aan hebben. Hopelijk kunnen we daar samen mooie stappen in zetten. Ik kijk er alleszins heel erg naar uit.”

Rani

Wie is Rani?

Rani werkt als verpleegkundig consulent functionele urologie in AZ Maria Middelares in Gent, waar ze regelmatig in contact komt met personen met MS voor blaasproblemen. Daarnaast geeft ze ook opleidingen en webinars rond dit topic. 

 

Hoewel ze zelf geen MS heeft, haalt Rani veel voldoening uit het ondersteunen van mensen en het samen zoeken naar oplossingen. Die ervaring wil ze nu meenemen in haar nieuwe rol als coördinator van de Jongerenwerking. “Ik vind het belangrijk dat jongeren zich gehoord voelen en ergens terechtkunnen met hun vragen, ideeën of bezorgdheden. Ik wil voor hen een aanspreekpunt zijn.”

Haar ambitie? De warme, open Jongerenwerking verder uitbouwen waar ontmoeting en verbinding centraal staan. Rani wil dit vooral samen met de jongeren met MS vormgeven: “Het lijkt me mooi om samen met andere jongeren een warme en open groep uit te bouwen. Ik zie het als een gezamenlijke zoektocht, waarbij inspraak en ideeën van jongeren zelf centraal staan.”

Je aansluiten bij de Jongerenwerking?

Wil jij graag kennismaken met onze Jongerenwerking? Dat kan!

Er staat een heel team van geëngageerde jongeren klaar.